אגרת אישית

30/05/2011

איסטרטגיות ודינאמיקה בקשר בין אישי : מודעות חברתית ואמפטיה  

מבלי להרגיש, התחולל בישראל שנוי מהותי בהתייחסותנו אל עצמנו ואל הקהילה שבתוכה אנו חיים. הדבר מתבטא בתהליכים חברתיים, כלכליים, פוליטיים, אשר מביעים את השינוי שחל בחברה הישראלית. התרחקנו מהערכים של דור המייסדים הן מהימין והן מהשמאל, ופסקנו להיות "קהילה". הפכנו להיות חברה מפוררת ומפורדת בעלת דרגות הפרדה המתפרשות על פני קשת של שבעה מיליוני אזרחים. לעיתים נידמה כי החברה בישראל היא חברה דמיונית כאשר כל קשר אמיתי ומחייב בין אזרחיה הוא דמיוני לחלוטין. אנו חייבים לזכור שתהליכים של שנוי יכולים להביא לתוצאות רצויות או לתוצאות בלתי רצויות. חברה בריאה מאמצת ומחישה את השנויים החיוביים ומסייעת להם לחלחל ולפעפע אל תוך כל המגזרים החברתיים: כלכלה, תעסוקה, חינוך, פוליטיקה ובטחון. בו זמנית, חברה בריאה בולמת את השינויים הבלתי רצויים ומבטיחה שנורמות שליליות לא תהפוכנה להיות חלק מהקונצנזוס הלאומי.

אחת הבעיות החמורות ביותר בחברה הישראלית היום היא בעיית שחיקת הערכים, הן ברמה הלאומית והן ברמה האישית. אנו מאבדים את הערך העצמי שלנו. אנו חייבים להחזיר לעצמנו בראש ובראשונה את ערך השוויון. המשקל הסגולי של כל אדם בישראל שווה. כבני אדם אנו שווים. חלה שחיקה ביכולתנו וברצוננו להיכנס למציאות הפנימית של הזולת ולהבין אותה. ברם עלינו להבין כי יחסינו עם הזולת משליכים ומשפיעים על יחסינו אל עצמנו. למרות שאין הסכמה מוחלטת בהבנת והגדרת ערך "השוויון", לא אטעה אם אומר שהחברה בישראל חייבת לסגור את הפערים החברתיים והכלכליים ההולכים וגדלים ללא מעצור, והמאיימים על בטחון ועתיד המדינה ואזרחיה. הדרך הנכונה והיעילה ביותר להשגת המטרה היא אימוץ העיקרון של העצמה אישית.

מושג "העצמה אישית" מתייחס לחיזוק אישיותו ואמונתו של כל אדם ביכולתו להשיג את מטרותיו. מטרות אלו כוללות יעדים בסיסיים כמו: קורת גג, ביטחון כלכלי מינימאלי, טפול רפואי, וסיפוק צרכים מיידיים. אבל "העצמה אישית" מתייחסת גם לאמונה של האדם ביכולתו להשיג מטרות חשובות לא פחות כמו: מימוש עצמי, סיפוק בעבודתו, ואפשרות לפתח תחביבים ולעסוק בספורט האהוב עליו.

כדי להגיע ל "העצמה אישית" אנו חייבים לעבור תהליך של העלאת והכרת המודעות המוסרית שלנו.

מהי "מודעות מוסרית"? ברמה הבסיסית, מודעות מוסרית מתייחסת להבחנה בין "טוב" ורע". הבחנה זאת אנו רוכשים בילדותינו מההורים הדואגים להענישנו אם עשינו "דבר רע" ולתת לנו פרס אם עשינו "משהו טוב." ברם האדם המבוגר חייב לפתח מודעות מוסרית השואבת את השראתה מעקרונות מוסריים ההופכים להיות "נכסי צאן ברזל" של האדם והמכוונים ומדריכים את התנהגותו בכל תחומי החיים.

"מודעות מוסרית" תכוון את יחסינו למשפחה, לחברים, לחברה ולמדינה. "מודעות מוסרית" אינה מהווה מכשול בדרך להצלחה. להיפך. מודעות מוסרית היא נידבך חשוב בבניית "אישיות מצליחה". מודעות מוסרית מביאה וגורמת ליציבות בחיים, להתנהגות רציונאלית, ולשלווה נפשית. אלו המרכיבים המובילים להצלחה!

הוכח כי: פיתוח וטיפוח "העצמה אישית" מוביל לחיזוק הדחף להצליח!!!!

"העצמה" היא הקרקע עליה צומחות יוזמות, עליה מגשימים חלומות ועלי בונים אישיות גאה ובטוחה בעצמה.
  • רק אדם המאמין בעצמו ובצדקת דרכו יצליח!
  • רק אדם המעז לחלום יוכל להגשימו!
  • הצלחת-השגת את ייעודך- היה גאה בעצמך
אסטרטגיות "העצמה" ו"הצלחה"

הדרך להצלחה מחייבת שימוש בכלים ובאסטרטגיות המסייעות להשגתה

10 כללים בסיסיים להצלחה:

· הצב לך מטרה, הגדר אותה, ראה אותה בראי הסביבה.

· בחן את כדאיות המטרה וכיצד היא תקדם אותך או תשפר את חייך

· הגדר לעצמך את המושג "הצלחה" לגביך.

· התחשב בסביבה הקרובה, תתייעץ, אבל זכור- אתה המחליט!

· אל תהסס להתמודד עם בעיות אתיות ומוסריות שיקרו בדרכך להשגת מטרתך

· בחן היטב איזה מחיר אתה משלם כדי להשיג את המטרה והאם זה כדאי?

· זכור, הדרך להצלחה מחייבת פסיעות קטנות וזהירות

· אמפטיה, רגש, ופתיחות לזולת הם מפתח להצלחה

· האמן בעצמך ובשיקול הדעת שלך!

· דבקות במשימה והתמדה הם אבני היסוד עליהם בנויה הצלחתך!

על בסיס העקרונות הללו ובעקבות ניסיון רב שנים בהדרכה והנחייה אישית, פיתחתי אסטרטגיה ייחודית להעצמה אישית אשר הוכיחה את עצמה הן בארץ והן בעבודתי בארצות הברית.

אני מציעה לאנשים המעוניינים בקידום בכל תחומי החיים הדרכה אישית בתחומים הבאים:

אימון ופיתוח אסטרטגיה לקידום הקריירה.

·אימון ופיתוח אסטרטגיה להתפתחות אישית.
ניהול זמן ויחסי אנוש באופן אפקטיבי

·אסטרטגיות לקבלת החלטות בנקודות מפנה ומעברים.
הדרכה והכוונה למציאת הייעוד הנכון בחיים

  • לבסוף אני מציעה :

פיתוח אסטרטגיות אישיות להבטחת הצלחה בניהול סכסוכים.

לייעוץ בתחום אסטרטגיות להצלחה בחיים צרו איתי קשר.